Datum in čas tekme: 7. april 2014 ob 21:00.
Prizorišče: Luigi Ferraris, Genoa (kapaciteta: 36.703)

Slika
Clarence Seedorf

Predogled obeh ekip:

Genoa

Genoa se trenutno ugodno nahaja na sredini lestvice. Kljub temu zadnji rezultati niso bili navdušujoči, nazadnje jih je s 3-0 razbila Verona. Gasperini naj bi razmišljal o spremembi v sistem 3-5-2, Burdisso in Antonini pa bi bila glavna člana obrambne linije. Genoa proti sicer Milanu nima ravno uspešen niz rezultatov, vendar varovanci Gasperinija so samo 3 točke in 2 mesti pod Rossoneri. Prav tako so dokazali, da je na njihovem stadionu težko igrati, 7 od 10 zmag v tej sezoni so osvojili na domačih tleh. Nekaj časa so bili v igri celo za Europa League, vendar zgolj 1 zmaga na petih tekmah je te sanje potisnila v ozadje. Na prvi tekmi novembra so na San Siru proti Milanu remizirali, strelec za Genoo je bil nekdanji Milanov igralec, Alberto Gilardino. V prejšni sezoni so Rossoneri na stadionu Luigi Ferraris zmagali z rezultatom 0-2. Antonini bo tako zaigral proti njegovemu zadnjemu delodajalcu in v intervjuju je namignil, da bi morda svoj gol kljub temu proslavil.

Forma: (L L D W L)

AC Milan

Milan je končno po dolgem času stopil na zeleno vejo in ima priložnost, da zmaga 3x zapored v Serie A. Za Rossoneri je seveda katastrofalna sezona, nahajajo se na 11. mestu, do konca pa je samo še sedem tekem. Milanov niz zmag se je v tej sezoni vedno ustavil po dveh zaporednih zmagah, izgubili so 11 od 31 tekem, kar pomeni, da za vodilnim Juventusom zaostajajo kar 39 točk. So pa na zadnjih dveh tekmah pokazali napredek, saj so najprej z 2-0 v Firencah premagali Fiorentino, potem pa so s 3-0 premagali še Chievo, ko sta se med strelca vpisala Balotelli in Kaká (2x). Slednji je med drugim odigral tudi svojo 300. tekmo v rdeče-črnem dresu. Po teh uspehih je zopet oživela želja po uvrstitvi v Evropsko Ligo, čeprav se je še nekaj krogov nazaj to zdelo praktično nemogoče. Zgodovina rezultatov sicer kaže, da je Milan proti Genoii kar uspešen, saj na zadnjih sedmih tekmah niso okusili poraza. Listi poškodvanih se je sicer pridružil tudi novinec Essien.
Seedorfov začetek trenerske kariere je poln tako padcev kakor tudi vzponov, vendar Bonera je prepričan, da je Seedorf pravi za to ekipo: "Seedorf je miren, čeprav seveda niz porazov vpliva na vsakogar. Potrebujemo samo čas, da se lahko prilagodimo njegovim idejam. Clarence je trener, ki ima rad dialog. Potrebujemo čas, da se spoznamo."

OdgovorNapisal/-a Lovro_7 dne 07. apr 2014 21:49

Jebeno bo drugi polčas, Genoa stiska in hvala kurcu, da je obramba danes na nivoju in zdrži ta pritisk, vezno linijo se preveč prebija..Constant pa klasično, razen enega tunela, nič, naj se ga drži čimdlje od terena, čim bo možno. Ne razumem pa tega, kako glih proti nam Genoa tako drvari? Pa saj to ne moreš verjet, če bo Sculli ostal na terenu bo videl rdečega čez 5 minut..
Lovro_7

Prispevkov: 2444
Pridružen: 25. jun 2009 23:18

OdgovorNapisal/-a budalcek18 dne 07. apr 2014 21:58

Ko ta Montolivo igra je vedno igra za en drek.To pa je kapetan...
budalcek18
Ljubljenec Rossonerov

Prispevkov: 403
Pridružen: 11. feb 2012 16:26

OdgovorNapisal/-a gogi94 dne 07. apr 2014 22:57

Zmaga! :) sedaj pa pričakujem še dve domači zmagi in tako naskok na 5 mesto.
Danes si pa poleg Abiattija največjo pohvalo zasluži še Honda, sploh za predstavo v drugem polčasu. So pa vsi danes borbali in tudi z nekaj sreče smo podaljšali niz na 3 tekme.
Forza MILAN :bandiera:
gogi94

OdgovorNapisal/-a Lovro_7 dne 07. apr 2014 22:59

Neverjetno koliko živcev je šlo poleg te tekme, vsa čast fantom, ki so zdržali tak pritisk Genoe! Danes ni bilo slabega igralca, vsi so pustili zadnje atome moči na terenu. Sicer pa tekma odlična, ena izmed boljših v letošnji sezoni Serie A, lepi zadetki, veliko število priložnosti..uglavnem, vse dobro! FORZA MILAN! :salmilan: