Ekipa za sezono 2009/2010

Splošna debata o prestopih igralcev v Milan.

Ekipa za sezono 2009/2010

OdgovorNapisal/-a Alberto Paloschi dne 25. jun 2009 21:22

PRIHODI: Thiago Silva (Fluminense), Ignazio Abate (Torino), Davide di Gennaro (Genoa/Reggina), Ginamarco Zigoni (Treviso), Massimo Oddo (Bayern, konec posoje), Marco Storari (Fiorentina, konec posoje), Klaas-Jan Huntelaar (Real Madrid), Flavio Roma (Monaco)

ODHODI: Paolo Maldini (upokojitev), Andri Shevchenko (Chelsea, konec posoje), Philippe Senderos (Arsenal, konec posoje), Ricardo Kaka (Real Madrid), Felipe Mattioni (Gremio, konec posoje), Željko Kalač (prekinjena pogodba)




Trenutna prva postava naj bi izgledala nekako tako:
Abbiati; Zambrotta, Nesta, Thiago Silva, Jankulovski; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Pato, Huntelaar, Ronaldinho
all. Leonardo

Seveda pa se bo veliko rotiralo in to ne bo stalna ekipa.
Alberto Paloschi
Član Kluba navijačev
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: 23. jun 2009 12:16

Re: Ekipa za sezono 2009/2010

OdgovorNapisal/-a inferno1984 dne 25. jun 2009 21:49

jaz se bojim da bo ta ekipa spet povprečna tako kot že zadnji dve leti :worried:
Uporabniški avatar
inferno1984
Član prve Milanove ekipe
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 25. jun 2009 21:42

Re: Ekipa za sezono 2009/2010

OdgovorNapisal/-a kelcinho dne 26. jun 2009 11:37

Tako. Glede na govorice bom sestavil spodaj eno enajsterico. Vratar bo verjetno ostal Abbiati oz. Dida. Desni bočno Zambrotta, jasz bi ga zamenjal z Antoninijem, ki je letos ko je dobil priložnost pokazal veliko. Potem štoperja, Nesta upam, da se pozdravi zraven njega pa Thiago Silva. Levi bočni, Jankulovski na klop in upam, da končno pride Cissokho. Potem sredina: vrne se Gattuso, če mi Pirlo nebo začel igrat tako kot igra v Italijanski reprezentanci mi naj spoka kam drugam, zelo rad bi videl Fabregasa. Za obema napadalcema pa ne vem kdo bi lahko bil... Mogoče Hernanes ali pa Sneijder??? V napadu pa seveda Pato in Džeko če ga bo Milan uspel pripeljat. Se pravi:

Prva enajsterica Milana za sezono 2009/2010 po mojih željah:

------------------------------Abbiati----------------------------------

---Antonini----Nesta------Thiago Silva-------Cissokho-----------

-------Pirlo------------Gattuso----------Fagregas------------------

-----------------------Hernanes/Sneijder---------------------------

----------------Džeko-------------------Pato-------------------------


Ampak sem se spominil, da je nemogoče pri Gallianiju, da bi pripeljal 4 zelo dobre igralce v tem prestopnem roku (Fabrgas, Džeko, Hernanes, Sneijder,...) Ampak to so pač moje želje.
Uporabniški avatar
kelcinho
Zlata žoga
 
Prispevkov: 647
Pridružen: 25. jun 2009 21:56

Re: Ekipa za sezono 2009/2010

OdgovorNapisal/-a nogoman dne 26. jun 2009 11:58

No moje želje v tem prestopnem roku so: Džeko, Mexes, Snijder in Cissokho. Mislim da bi v zadni liniji na bokih lepo igrala: na levi Cissokho, na desni pa Zambrotta katerega lahko zamenja Antonini, na sredini pa se menjujejo pari: Mexes, Nesta / T. Silva, Nesta / Mexes, T. Silva. Leonardo bo moral kar dosti kombinirati te pare, da bo prišel do prave izbire. Nato bi po sistemu 4-3-1-2 na zadne 3 vezne dal Flaminija, Gattussa na sredini pa Snijderja ali pa Pirla če-le ta ne odide. Za napaldecema je Ronaldninho odspredaj pa seveda Džeko in Pato.

Postava:

-----------------------------Abbiati----------------------------
--Zambrotta-----Mexes/T.Silva----Nesta----Cissokho----
----------Flamini----------Snijder----------Gattuso---------
-------------------------Ronaldinho---------------------------
-----------------Džeko------------Pato------------------------
nogoman
Milanov junior
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 26. jun 2009 00:08

Re: Ekipa za sezono 2009/2010

OdgovorNapisal/-a rossonero4life dne 26. jun 2009 12:09

kelcinho je napisal/-a:------------------------------Abbiati----------------------------------

---Antonini----Nesta------Thiago Silva-------Cissokho-----------

-------Pirlo------------Gattuso----------Fagregas------------------

-----------------------Hernanes/Sneijder---------------------------

----------------Džeko-------------------Pato-------------------------


Kaj takega pa mislim da se ne bo zgodilo ker ni možno. In sicer gre za to, da letos ne moremo več pripeljati dva "neevropska" igralca, v tem primeru sta pa to Džeko in Hernanes, tako da obeh ne bomo gledali, če sploh bomo katerega...
Uporabniški avatar
rossonero4life
Milanov junior
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 25. jun 2009 21:50

Re: Ekipa za sezono 2009/2010

OdgovorNapisal/-a cheguevara dne 26. jun 2009 15:02

intervju z Gallianijem o stanju v klubu, odhodu Kakaja, prestopih, Džeku, financah in ciljih v novi sezoni

Verjetno vse zanima kam cilja Milan v naslednji sezoni, Galliani pravi, da je cilj eno izmed prvih treh mest. Njegova največja želja pa je liga prvakov. Galliani: "Želim, da osvojimo ligo prvakov pa smo v prvenstvu lahko tudi 17."
Uporabniški avatar
cheguevara
Milanov trener
 
Prispevkov: 763
Pridružen: 24. jun 2009 00:17

Re: Ekipa za sezono 2009/2010

OdgovorNapisal/-a Penny dne 27. jun 2009 15:58

Pogovor z Gallianijem

O MLADIH:

Di Gennaro je igralec Milana. Bal sem se, da ga ne bo nazaj, ker ge za odličnega nagometaša, ki lahko še močno napreduje. Slišal sem, da je bil izredno vesel, da se vrača v Milan. Skakale je kot majhen otrok. Zigoni je včeraj prestal zdravniški pregled, v ponedeljek bo podpisal pogodbo. Želimo, da se iz mladinske vrste prebije več igralcev. Zaupamo v delo Filippa Gallija. Za Cagliari bo naslednjo sezono nastopal Astori, dober branilec, za Parmo Paloschi, odličen napdalec. Dobra mladinska šola ti omogača veliki prihranke pri financah. V naslednji sezoni bodo v prvi ekipi štirje igralci, ki so produkt mladinske šole Milana: Darmian, Antonini, Abate in Di Gennaro. Zigoni bo treniral s članskim moštvom, prav tako kot Strasser, Albertazzi, Amadi in Harmony. Slednja dva sta Nigerijca, ki sta navdušila v mladinskih pogonih.

O PRESTOPIH:

Džeka nam je priporočil Ariedo Braida. Zelo ustreza sistemu, ki ga bo vpeljal Leonardo. Z njim nimamo podpisane nobene predpogodbe. Je igralec Wolfsburga. Nemcem smo poslali fax, na katerega so odgovorili, da Džeko ni naprodaj. Igralec si želi v Milan, v teh dneh se bo sestal z vodstvom Wolfsburga. Dejal jim bo, da želi v Milan. Če se Wolfsburg premisli, bom v trenutku letel v Nemčijo. Prva tekma v Serie A je 23. avgusta, tako da imamo še veliko časa. Za Adebayorja sem klical Arsenal, saj je on naša druga izbira, če posel z Džekom pade v vodo. Wenger je bil med pogovorom zelo prijazen. Za Pirla nismo prejeli uradne ponudbe. V četrtek zvečer sva z Ancelottije večerjala, toda le kot dibra prijatelja. Gattuso bi moral biti vzor vsem. Ima še dvoletno pogodbo z Milanom, a jo bom podaljšali, Gattuso pa je pristal na znižanje plače. Cissokho po mojem mnenju ne bo postal igralec Milana. Upam, da se Beckham vrne januarja. Z Ambrosinijem se pogajamo. Moramo biti pozorni na številke. Trenutno je med ponujenim in zahtevanim manjša razlika, a mislim, da se bomo kmalu zmenili. Oddo se je vrnil, je igralec Milana. Z nami ima še dvoletno pogodbo. Če bo za njega prišla kakpna zanimiva ponudba, jo bomo preučili. Favalli je podaljšal pogodbo še za eno sezoo. Za Nesto in Kaladzeja sem prejel odlične novice.

O EKONOMIJI:

Milan bo v prihodnosti bolj pozoren na finance. A Ambicije se ne bodo zmanjšale. Milan je še vedno zanimiv za sponzorje, kljub odhodu Kakaja. Zasluge gredo odličnim uspehom v evropskih tekmovanjih. O znamki Milan pa ne odločajo le rezultati. Real je zanimiv za sponzorje, kljub temu, da med leti 1966 in 1998 ni osvojil evropskega tekmovanja. Ekonomija po svetu je v slabem stanju. V Italiji so vse delnice za 50% cenejše, kot leto in pol nazaj. Sedaj moramo najti pravo pot med ustreznimi financami in športnimi uspehi. Milan je imel finančne probleme, a sedaj jih je enkrat za vselej odpravil. Naš cilj je, da zasedemo enega od prvih treh mest v Serie A, v ligi prvakov pa, da se prebijemo čim dlje. Količino denarja, ki smo ga zapravili za plače, smo močno zmanjšali. To nam bo dovoljevalo, da Milan ne bo več prisiljen prodajati najboljših igralcev. Davki uničujejo italijanski nogomet. Pa tudi zakoni. V Španiji Brazilec po treh letih dobi državljanstvo, pri nas ga Serginho ni dobil niti po devetih letih. Poleg tega skupaj z Interjem plačamo na leto osem milijonov evrov za najem San Sira. Začetek prodaje sezonskih vstopnic je slab, a to smo pričakovali. Upam, da bodo navijači dojeli realnost. Finančna kriza je doletela vsako podjetje, nogometni klub in družino na svetu. Milan je del tega sveta. Milan ni ratuje manjši oziroma slabši klub. Zgodovina pove vse o nas. Milan je v 23 letih veliko vlagal v moštvo, v 24 si tega ne more privoščiti v enaki meri. Če se bodo razmere v svetu stabilarizirale, bo tudi Milan zopet lahko zapravljal več. To je le eno od 24 let, ki sem jih preživel v Milanu. AC Milan ni naprodaj in je trdno zasidran v srcu predsednika Silvia Berlusconija.
Uporabniški avatar
Penny
Milan v krvi
 
Prispevkov: 2327
Pridružen: 23. jun 2009 22:36

Re: Ekipa za sezono 2009/2010

OdgovorNapisal/-a Desperado dne 27. jun 2009 17:41

Heh, zdej kukr obrneš take izjave. Tipo če bomo na koncu res okoli 3 mesta potem se bo lahko reklo da nas ni nategoval in je bil kar realen. Ma vemo vsi napoved iz prejšne sezone-borba za prvaka. Na koncu smo vidli kje smo pristali... Upam da letos če reče 3 mesto da bo kontra-tipo mogoče bo tako leto da se nam vse poklopi in bomo brez poškodb, nove okrepitve zaigrajo še boljše kot zamišljeno in drugim ekipam se poškoduje kšn glavni igralec pa celo izboljšamo virtualno 3 mesto... Noben ne zahteva bit prvak, ali zmagat Champions. Dovolj je že videt trud in nov veter v ekipi pa bomo nekateri več kot zadovoljni. Odhod Kakaja je velik minus, še vedno se pa da na novo postavit objektive in naredit nek dolgoročni plan.
Uporabniški avatar
Desperado
Častni član foruma
 
Prispevkov: 1191
Pridružen: 24. jun 2009 19:07
Kraj: O-bala

Re: Ekipa za sezono 2009/2010

OdgovorNapisal/-a Crudeli dne 27. jun 2009 19:48

Mislim, da se končno strinjam z Gallianijem.. Preprosto se bo treba sprijaznit z realnostjo. Jst od naslednje sezone ne pričakujem veliko, pričakujem pa več zanašanja na mlade igralce, ki bi znali čez par let razturat (še pred parimi leti je blo tako z unitedom, ki je dokončno dorasel lani; mogoče slaba primerjava, je pa mogoče sej kanček tega kar Milan počenja sedaj). Politka kluba mislim, da se spreminja.. mislim, da bo Leonardo imel dosti bolj proste roke, kot Ancelotti. Te poteze, ko smo pripeljali nazaj naše mlade igralce, stare 20 let so prvi pokazatelj kakšna naj bi bila smer naslednji par let.. graditi ekipo nekaj časa, ki bi znala čez par let razutrat tako v Italiji kot v Evropi, ker dejansko od teh igralcev trenutno ne gre pričakovat čudežev in zelo bom presenečen, če bomo prišli na prva tri mesta v Serie A. Graditi ekipo na mladih temeljih je super, posebej zdej, čeprov je mogoče že kakšno leto dve prepozno, samo dobro pa je da so saj spoznali da je potrebna sveža kri v Milanu. Tut prodaja Kakaja me ni tako zelo ganila kot sem pričakoval, pač se gre na novo, nov sistem, mogoče malo nove igre pa bo mogoče uspeh, če ne zdej pa čez par let.

Penny pohvale za prevod :P.
Uporabniški avatar
Crudeli
Administratorji strani
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: 21. jun 2009 16:31

Re: Ekipa za sezono 2009/2010

OdgovorNapisal/-a Penny dne 28. jun 2009 13:03

Se pa dogaja spet tisto, kar sm se najbolj bal. 6. julija Leonardo po mojem mnjenju je bo mel nobene okrepitve, razen Abateja, Di Gennara in Zigonija, na voljo. Spet se bo z vsemi nategovalo do začetka sezone. In pol se bo ekipa spet pol sezone ujemala... To ni prav... Iste napake delamo iz sezone v sezono...
Uporabniški avatar
Penny
Milan v krvi
 
Prispevkov: 2327
Pridružen: 23. jun 2009 22:36

Naslednja

Vrni se na Prestopi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron