Mercato 2010

Splošna debata o prestopih igralcev v Milan.

Mercato 2010

OdgovorNapisal/-a Alberto Paloschi dne 28. sep 2009 20:01

Narejena nova tema, v kateri se bo diskutiralo o mercatu v letu 2010 (januarja in poleti). Nekako naslednica teme Ekipa za sezono...

_______________________________

Desperado je napisal/-a:Po zadnjih nekaj odločitvah v mercatih


Razloži to, prosim.
Alberto Paloschi
Član Kluba navijačev
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: 23. jun 2009 12:16

Re: Koga bi radi videli v napadu?

OdgovorNapisal/-a Desperado dne 28. sep 2009 23:03

Kje je problem, pojasnim takoj kaj gre meni po glavi... Zadnja leta se špara na veliko z denarjem. Še tisto malo kar smo imeli za porabit je šlo za nenačrtovane nakupe, v smislu sploh se ni delalo nič za prihodnost. Pravega nakupa kšnega igralca ki bi lahko odločal tekme nismo imeli od Kakaja. Antonini ipd. so solidni, niso pa fenomeni. Igralce ki bi jih Milan moral imet skozi v ekipi so taki ki bi nam jih drugi zavidali in ponujali bajne vsote denarcev za njih. Imamo koga takega? Njet... Popravljam, Pato.
Nakup raznih Ronaldinhev, Oddov, Zambroccotev, Emersonov itd. je samo dokaz da naš meracato je za en k že kar precej sezon. Medtem ko je neka Sampdoria na vrhu lestvice z kšnimi igralci, kolko plačanimi smo mi na sredini lestvice z našimi penzionerji. Ne pomaga bit najtrofejneši klub, če potem delaš take predstave kot jih imamo mi sedaj. Ne rečem, pride kšna slaba sezona. Pride tudi čas za prenovo vsega, od igralcev dalje ampak potem to bi se moralo naredit tako da bomo imeli kaj od tega.
Od ekipe za future ne moreš da ne bi videl vmes tudi Paloschija. Mlad, nadarjen, že je pokazal da ima nos za gol... skratka novi Pippo. Že to da pride vn taka informacija da bi se ga dilalo naprej mi dvigne pritisk an 357! Najbolj tupo je da zagonimo tolko denarja za kupovanje mladih talentov, oziroma njihov razvoj od mladih nog potem pa to vse fliknemo skozi okno in dilamo igralce naprej. Ni oštja da se ne vidi pr mulotu če ima staf za preživet v Milanu, če ne komu na čast gre denar za mladince? Zadnji mladinec ki je pršu v prvo ekipe in bil eden najboljših igralcev na svetu? Albertini? Ja no, sej če tko pogledamo niti ni tolko nazaj... glede na to kolko časa Inter ni osovojil Championsa. Kšna tolažba.

Malo sm zapretiraval z opisom, ma poanta vsega je da če se ne naredi popoln obrat na trenutno tendenco (kupovanje odsluženih igralcev...) bomo tudi v prihodnjih sezonah gledali takle Milan. Abate, Thiago, Flamini, Pato, Paloschi. Igralci ki bi morali krojiti jedro ekipe čez kšno leto. Ampak pri naših nikoli ne veš...

P.S. Upam da nism bil predolg, hvala k si si vzel čas za prebrat vse. LP
Uporabniški avatar
Desperado
Častni član foruma
 
Prispevkov: 1191
Pridružen: 24. jun 2009 19:07
Kraj: O-bala

Re: Koga bi radi videli v napadu?

OdgovorNapisal/-a Sloma27 dne 28. sep 2009 23:11

Svaka čast Desperado!! :worthy :worthy
Uporabniški avatar
Sloma27
Član Kluba navijačev
 
Prispevkov: 1253
Pridružen: 02. jul 2009 10:30
Kraj: PIRAN

Re: Koga bi radi videli v napadu?

OdgovorNapisal/-a Alberto Paloschi dne 29. sep 2009 14:40

Jaz pa si letošnji mercato razlagam precej drugače...

Treba si je dat v glavo, da je stari Milan končan. Ga ni več. Konec. S starim Milanom mislim na Milan od prodaje Ševe do prodaje Kakaja. Ta Milan je bil uspešen večinoma zaradi nakupov iz prejšnjega obdobja in je zapravljal denar (ki ga je imel!) za butaste nakupe (Oddo, Emerson, Dinho, Dida, Oliveira itd), mladih pa ni jebal 5%. Malo krivde nosi tudi Ancelotti, čeprav tukaj predvsem krivim Gallianija, Braido in ostale v upravi, edina svetla točka je bil Leonardo, ki nam je zrihtal Pata in Silvo (še prej Kakaja).

Aprila pa je nastal nov Milan, Milan ki denarja nima več (če ne veste zakaj, sta odprti dve temi o tem). In hvala bogu se je zgodil en ogromen preskok v mentaliteti ljudi, ki so pri nas odgovorni za mercato. Ancelotti je šel, ker je bil čas za spremembe, žrtvovalo se je Kakaja, ampak končno se je spravilo na mlade in obetavne, ne pa na veterane. Pripeljali smo Cissokhoja, blizu je bil Đeko, De Silvestri, prišla sta Abate in Di Gennaro pa cel kup mladincev... znebili smo se Emersona, Kalaca in podobnih čukov. Konec koncov smo tudi vzeli Huntelaarja namesto Fabiana. OK, zdaj boste rekli, da smo bili samo blizu in da to ne pomeni nič. Mogoče, ampak jaz ne mislim, da je tako. Če bi imeli na voljo proračun iz prejšnjih sezon, bi bili tej igralci že davno v našem dresu, ampak tega prav zaradi napak od prej ni. Do letos ni bilo pravih idej, denar pa je bil, letos pa je bilo vse skupaj ravno obratno. Zato sem tudi jaz vseeno zadovoljen z upravo, ker je po mojem naredila največ, kar se je dalo. Mislim, da smo končno na pravi poti, ker s prejšnjo politiko, bi lahko Berlusca dal 100mio€ na sezono, pa bi še vedno gledali razne Tonije, Panuccije in podobne na predstavitvah, trener pa bi bil še vedno Ancelotti. S finančno inekcijo zdaj bi bili na konju, ampak vseeno rajši vidim, da ne kupimo nobenega, kot da moram potem trpet invalide v igri, ki jim vsako leto plačamo ogromno denarja.

In prav zaradi tega me sploh ne skrbi, da bi izgubili naše upe. Vsi bodo dobili šasno, če si jo bodo zaslužili, sem več kot siguren v to in letos so to dokazali. Dosti bolj me je bilo lani strah, da bo Palo ostal v B-ju s Parmo pozabljen od vodilnih, letos pa teh skrbi nimam več. Tako da hvala Berlusci, da je streznil Gallianija, tudi če to ni bil njegov namen. Meni je prav, enkrat se bi to itak zgodilo in žal mi je, da se ni že dve leti nazaj, ker potem bi Kaka še vedno igral za nas in verjetno bi se tudi borili za naslov.
Alberto Paloschi
Član Kluba navijačev
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: 23. jun 2009 12:16

Re: Koga bi radi videli v napadu?

OdgovorNapisal/-a korencek66 dne 29. sep 2009 15:25

ja imamo mlade, toda še vedno je glavna špica Milana Inzaghi, ki pa ni mlad, na desnem boku dobiva priložnosti Oddo, medtem ko Antoninni (?) sedi, Abate pa včasih dobi svojo priložnost. Ja sredina tudi ni kaj prida mlada R80, Seedorf, Gattuso, Prilo in Ambrosini niso mladi... Res smo se znebili Kalaca, ampak pripeljali Romo (upam da res samo za 1 leto), znebili smo se Emersona, dobili pa nazaj Odda (ok, res tukaj ni vodstvo krivo, pač Bayern logično ni odkupil igralca)... Maldinija smo se res "znebili" toda še kako prav nam bi prišel, ker imam občutek da ni pravega kapetana, poleg tega če se k Milanu vrneta Marchetti in Paloschi še vedno ne bo dovolj, ker Milan potrebuje boke v obrambi... Tudi če bosta igrala v obrambi Abate in Antoninni (ali Albertazzi), pa vseeno še vsaj 1 okrepitev potrebujemo na teh mestih.

Storarri/Abiatti (oba izjemna, da ne pozabim Marchettija)
Abate/Nesta/T.Silva/Albertazzi (menjav ni, edino Antoninni, ki tudi ni nevem kako dober, poleg tega je Albertazzi neznanka in se morda z ekipo niti malo ne ujame)
Gattuso/Pirlo/Ambrosini (ja za Gattusa in Ambrota je zamenjava Falimini, za organizatorja pa Prila pa ne, zato nam bi še kako prav prišel eden kot Hernanes)
Di Gennaro (zanj tudi ni dobre zamenjave, oziroma je bolj ovisno kako bosta Seedorf in R80, če ne bosta preveč lena na tiste dneve)
Pato/Huntelaar (pa še Inzaghi (če se vrne Paloschi)...)

To je OK, ampak dokler sta v postavi Oddo in Zambrotta, pa še dva defenzivna na sredini je bolj težko pričakovati da bomo zadevali, ker na trenutno postavitev je samo Pato sposoben sam odigrati in zadeti, pa morda še Seedorf. Ronaldinho ni pravi, Huntelaar potrebuje predložke, Pirlo je organizator, Gattuso/Ambrosini/Flamini pa defenzivni, tako da me ne čudi da smo zadeli samo 3 gole do sedaj.
Dejstvo je da če pripeljemo še 1 organizatorja, kakšen novi bok bo Milan zelo močna ekipa. Žal se vidi da Prilo sam ne more organizirat, ker ga vsi poznajo in da niti nima komu oddajat žoge, boki so preslabi, zato Huntelaar ne more dobiti predložkov na glavo.

Sicer Alberto se v večini strinjam s tabo, toda če Milan ne bo pripeljal teh ki sem naštel (organizator in boki) bodo porazi in slabe predstave. Leonardu pa jaz nič ne očitam, ker praktično veliko več iz ekipe sam ne more iztisniti (tud Carlo ni mogel preveč, ker so bili boki preslabi, Carlutu zamerim le forsiranje Seedorfa, ko ni bil v formi, medtem Leo lepo posadi tud Ronaldinha na klop če ni v formi (čeprav bi naj gradil okrog R80 na ukaz Gallianija)).
Uporabniški avatar
korencek66
Član Kluba navijačev
 
Prispevkov: 891
Pridružen: 26. jun 2009 13:42

Re: Koga bi radi videli v napadu?

OdgovorNapisal/-a Maldini_<3 dne 29. sep 2009 15:44

Dajmo premaknit to debato v temo Ekipa za sezono 2009/2010 ali pa Mercato 2009.(!)

korencek66 je napisal/-a:poleg tega če se k Milanu vrneta Marchetti in Paloschi še vedno ne bo dovolj,..

Marchetti se ne bo nič vrnil k nam, ga bo treba kr normalno kupiti kot vse druge. ;)
Uporabniški avatar
Maldini_<3
Milan v krvi
 
Prispevkov: 2025
Pridružen: 22. jun 2009 22:39

Re: Koga bi radi videli v napadu?

OdgovorNapisal/-a Crudeli dne 29. sep 2009 16:59

Alberto Paloschi je napisal/-a:...S finančno inekcijo zdaj bi bili na konju, ampak vseeno rajši vidim, da ne kupimo nobenega, kot da moram potem trpet invalide v igri, ki jim vsako leto plačamo ogromno denarja.

A Oddo, Dida &co. pa niso po tem takem kreteni, ki so za vrečt iz kluba, zraven pa pobirajo tako visoko plačo? Te so glavni invalidi trenutno pri Milanu, "kradejo" denar klubu, za nakupe pa nimamo in ko se bomo takih igralcev znebili bo kakšen nakup več.Tistih invaldivo sploh ne bomo imeli ki bi jih kupili, ker jih ne bo, ker trenutno tega še nismo sposobni (takih nakupov).
Ne vem če tole kaperaš čist kar sm napisov, probej :).
Uporabniški avatar
Crudeli
Administratorji strani
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: 21. jun 2009 16:31

Re: Mercato 2010

OdgovorNapisal/-a Penny dne 29. sep 2009 17:21

No sej Dida in Oddo naj bi naslednje leto pokala! Zdej glede Inzaghija - pri njemu vsi pozabljate, da on lahko na način, na katerega igra, igra še nekaj let. Ker pač on ne teče veliko, ker mu ni niti treba, ma pa tisti ubijalski instinkt za gole zabijat, ki ga ne more nihče ustavt. Tko da če mamo Pippota v ekipi do njegovega 40 leta je meni čist kul, ker je jasno, da bo tip zabijal. In zato si tudi več kot zasluži mesto v ekipi. Za razliko od enih drugih lenuhov, ki pa vsi vemo kdo so...

Nekak mi ne gredo besede Slome27 iz glave... Ta ekipa bi res mogla igrat veliko bolje. OK, da ne bo pomote, ne govorim, da mamo ne vem kako dobro ekipo, samo vseeno se pa z nekimi Bariji in Livorni ne bi smel jebat. Po mojem mnenju tej ekipi najbolj primanjkuje samozavesti. Za to bi blo pa treba nanizat ene štiri zmage zapored. Upajmo, da se bo to zgodil čim prej...
Uporabniški avatar
Penny
Milan v krvi
 
Prispevkov: 2327
Pridružen: 23. jun 2009 22:36

Re: Koga bi radi videli v napadu?

OdgovorNapisal/-a Alberto Paloschi dne 29. sep 2009 17:37

Leonardo je napisal/-a:A Oddo, Dida &co. pa niso po tem takem kreteni, ki so za vrečt iz kluba, zraven pa pobirajo tako visoko plačo? Te so glavni invalidi trenutno pri Milanu, "kradejo" denar klubu, za nakupe pa nimamo in ko se bomo takih igralcev znebili bo kakšen nakup več.Tistih invaldivo sploh ne bomo imeli ki bi jih kupili, ker jih ne bo, ker trenutno tega še nismo sposobni (takih nakupov).
Ne vem če tole kaperaš čist kar sm napisov, probej :).


Ja ne moreš jih kar napodit, ljudje imajo veljavne pogodbe in itak, da ti ne bo noben šel sprejt prekinitve, če pa zdaj cuzajo 10x višjo plačo, kot bi jo imeli kjerkoli drugje.

Toni bo drugo leto na volj gratis baje, srčno upam, da ne konča v Milanu. In verjamem, da ne bo. Tudi letos bi lahko vzeli Cruza, Adriana, Crespa in še ene par takih čukov gratis ali pa Trezegueta za par mio€, pa jih nismo. Po mojem, grejo stvari na boljše, čeprav ne izgleda tako.
Alberto Paloschi
Član Kluba navijačev
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: 23. jun 2009 12:16

Re: Mercato 2010

OdgovorNapisal/-a Penny dne 29. sep 2009 18:02

Ja v napadu pa res ne vidim Tonija pri nas. Trenutno imamo Pippa, Patota, Huntelaarja in Borriella v napadu. Zdej naslednje leto bo od teh, če bo sploh kdo, najbolj verjetno odšel Borriello, edino če ne bo začel zabijat. Vrnu se bo Paloschi, kot pišejo vsi pa se bo štartalo še na Džeka, ki res ne vem, kam ga bomo dali. Poleg tega pa mamo v primaveri še Zigonija, ki v prvih krogih zabija kot nor!
Uporabniški avatar
Penny
Milan v krvi
 
Prispevkov: 2327
Pridružen: 23. jun 2009 22:36

Naslednja

Vrni se na Prestopi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron