Vaš mercato 2009/2010

Splošna debata o prestopih igralcev v Milan.

Re: Vaš mercato 2009/2010

OdgovorNapisal/-a Need dne 06. avg 2009 16:05

200 miljonov za plače?a ni to mal prevec?
Uporabniški avatar
Need
Kapetan Milana
 
Prispevkov: 310
Pridružen: 05. avg 2009 16:18

Re: Vaš mercato 2009/2010

OdgovorNapisal/-a Alberto Paloschi dne 06. avg 2009 16:14

Približno 100 jih dobijo igralci, 100 pa država, ki pobere 50% plač. Tako da recimo Kakaja mi nismo plačevali 11 ampak 22mio€ na sezono (Real ga zdaj 15). Sej mogoče se ne sliši dosti, ampak italijanski klub, ki da igralcem 100mio na sezono, za to plača 200, španski pa 150. Koliko smo že v minusu ponavadi? Kaj vse bi se dalo naredit s 50mio vsako leto?
Alberto Paloschi
Član Kluba navijačev
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: 23. jun 2009 12:16

Re: Vaš mercato 2009/2010

OdgovorNapisal/-a korencek66 dne 06. avg 2009 16:20

Alberto Paloschi je napisal/-a:Približno 100 jih dobijo igralci, 100 pa država, ki pobere 50% plač. Tako da recimo Kakaja mi nismo plačevali 11 ampak 22mio€ na sezono (Real ga zdaj 15). Sej mogoče se ne sliši dosti, ampak italijanski klub, ki da igralcem 100mio na sezono, za to plača 200, španski pa 150. Koliko smo že v minusu ponavadi? Kaj vse bi se dalo naredit s 50mio vsako leto?

joj, to je najbolj bedno, za vse klube bi moralo biti povsem enako, sicer pa za plače igralcev porabimo 64,06 mio € letno (glede na pogodbe) z bonusi morda res 100 mio €. Vem da so davki v Italiji gromozanski proti davkom iz Španije in Italije, sam tu bi se nekako mora vse počasi urediti, sicer ni čudno da največji nogometaši odhajajo iz Italije (Ibrahimovič in Kaka letos) in odhajajo v Španijo in Anglijo.
Uporabniški avatar
korencek66
Član Kluba navijačev
 
Prispevkov: 891
Pridružen: 26. jun 2009 13:42

Re: Vaš mercato 2009/2010

OdgovorNapisal/-a Desperado dne 06. avg 2009 23:26

Evo na hitro, sm mislu da bom imel več časa da bi upalu še kšno bolj ojačano. Recimo da bi se vse to že zgodilo, Kaka vija, Gourcuff vija itd...
18 miljonov si reku?

Huntelaar 15, rešeno. Potem pa: Pirlo vija, 20 miljonov smo rekli zadnja ponudba Chelsea je tako? S tem denarjem daš Odda v Lazio in pripelješ De Silvestrija in Ledesmo za enih 15, plus nti plačaš Oddu pol plače da ne bo siten Lotito. Kaladzeja zdilaš (Barcelona je neki hotla ne?), tle si sam določi ceno. Vija tudi Zambrocco, še bi se ga dalo nekam utaknit, njega ali Jankulovskega, tisti ki ostane bi bil rezerva za Albertazzija. S tem bi imel obrambo in sredino rešeno.
Napad? Vija Ronaldinho za 20, al 25? Manchester Ciy je ponujal tolko rajt? Za ta denar pripelješ Rossija, ali pa druga verzija:menjava Boriello-Lavezzi z našim doplačilom. Voila, rešeno. Budžet štima, plače tudi.
Uporabniški avatar
Desperado
Častni član foruma
 
Prispevkov: 1191
Pridružen: 24. jun 2009 19:07
Kraj: O-bala

Re: Vaš mercato 2009/2010

OdgovorNapisal/-a Alberto Paloschi dne 07. avg 2009 13:33

Ma če bi imeli Ledesmo na sredini nimamo kaj iskat niti v prvenstvu, kaj šele v CL. Sej je dober, za eno provincialno ekipo, ne pa za Milan. 100x rajši slab Pirlo na sredi, kot on, moje mnenje. Kaladzeja ne verjamem da bo kdo vzel, previsoka plača, polomljen in konstantno zanič zadnjih par let, podobno velja za Zambrotto/Jankuja, čeprav bi se tukaj verjetno našel kakšn jackass, ki bi jih vzel. Ne vem.

Ronaldinha ne bodo dali proč, ker so ga lani pripeljali kot veliko okrepitev in se letos računa nanj. Sicer če bi bilo po moje bi ga tudi dal, ali pa sploh ne kupil, ampak zdaj je kar je in je treba razumet upravo. Rossi bi bil zakon, ampak po mojem zelo drag, Lavezzija bi se dalo par tednov nazaj dobit, zdaj ne več, vsaj ne s popustom. Bi pa vzel enega od teh dveh takoj, ampak to so zelo težke zadeve in zaenkrat neuresničljive.

Je pa še kar realno vse skupaj, daleč najbolj od vsega kar sem do zdaj prebral. Drugih junakov pa verjetno ne bo, dajmo tisti, ki ste skozi govorili, da znate boljše, tukaj je priložnost da nam to dokažete. Po mojem bi bilo prav, da vsak, ki govori da delamo zanič mercato napiše post sem noter in potem govori naprej, ampak tega ne morem zahtevat, samo mislim, da bi bilo pošteno in prav.
Alberto Paloschi
Član Kluba navijačev
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: 23. jun 2009 12:16

Re: Vaš mercato 2009/2010

OdgovorNapisal/-a Desperado dne 07. avg 2009 14:35

Heh, napaca. Mika mislis da bi dal njega na mesto Pirla? E ne a! Kot menjava ksnemu v vezi ok, ker itak sredina pri meni bi bla Gattuso-Ambrosini-Flamini. Potem pa kot menjave Seedorf, Ledesma, Abate in mogoce Jankulovski. Vidis zdej poanto?

Na koncu ce bi jst lahko upravljal z financami in igralci Milana bi prsu nekako do tega:

----------Lavezzi -- Huntelaar -- Pato


---------Gattuso -- Ambrosini -- Flamini


Albertazzi --- Nesta --- Thiago S. --- De Silvestri

-----------------------Abbiati-----------------------


Zdej pa dodaj namesto De Silvestrija kot menjava Antoninija, namesto Albertazzija dodaj Jankulovskega. Sredino sm ti napisal, spredaj imas potem variacije odvisno od sistema ki bi lahko komot se prenesu tudi na 4-4-2. Bi pa v tem primeru ker sm pac prodal Boriella v zamenjavo za Lavezzija in Ronaldinha da sm pokasiral 20 miljonov nabavu lahko se kaksnega WF, nanka ne rabi porabit vsega denarja.
Mogoce nekateri se boste strinjali z tem, drugim ne bo disalo zaradi odsotnosti pravega playmakerja. Se vedno se bi rotiralo in bi kdaj kot DM zacel lahko Seedorf ali Ledesma ki sta bolj sposobna kot teli trije. Moj sistem bi pa vecinoma prenesu sistem igre vnaprej, namesto vse to prckanje levo desno po sredini igrisca, bi bil smisel cimprej pridet v napad-tako kot zahteva Leo. Poleg dveh sposobnih bocnih bi se pa tudi odpiralo nasprotnike po bokih, tko da z temi 3 napadalci garantiram da bi gledali fantacalcio.
Postava je realna, Odda sm ze povedal kako se ga resit, Jankulovski kot menjava bi bil ok. Ostali bi samo Kaladze in Zambrocco za se znebit... Ma se vedno bi na koncu prsu v plus, lahko obrnes kukr ces. Mission Accomplished. =)
Uporabniški avatar
Desperado
Častni član foruma
 
Prispevkov: 1191
Pridružen: 24. jun 2009 19:07
Kraj: O-bala

Re: Vaš mercato 2009/2010

OdgovorNapisal/-a korencek66 dne 07. avg 2009 15:10

Desperado če zastopim bi ugrali na proti napade? V italiji je to bolj težko, v Ligi Prvakov so tudi dobri klubi in ni najbolj lahko na proti napade, poleg tega so v posatvi: 4 branilci, 3 defenzivni branilci in nobenega ki bi bil zadolžen za podaje. Dejstvo je dal skoraj nemogoče je da bi igrali Ambrosini + Flaimini + Gattuso skupaj v začetni postavi, razen če bi igrali bunker, ker bi imeli ugoden rezultat. Sicer pa je postavitev z 2 napadalcem in za njimi en offenzivni kar dobra. offenzivnega lahko igrajo Ronaldinho, Seedorf in Di Gennaro. Na sredini pa praltično mora biti en playmaker, ker sicer smo pogoreli, vseeno kdo je. Ali Fabregas ali Pirlo, en praktično mora igrati. Ob njem pa dva obrambno nastrojena vezista (Ambrosini, Gattuso, Flamini). Glede tega da je Leonardo govoril o hitri igi, da se sprejema žogo v teku, več podaj.... tu Ronaldinho ne paše v sistem, ker meni se zdi da R80 kar zaustavlja žogo pa potem malo čaka in poda. Veliko raje bi na njegovem mestu večkrat gledal Di Gennara, ampak R80 je pač zvezdnik Milana sedaj in se gradi igra okoli njega.

-----7----7------
-------6--------
---5---5----5---
-3---2---2---4-
--------1--------
Igralci na pozicijah:
1. : Abiatti, Storari, Dida, Kalac
2. : Nesta, T Silva, Onyewu, Bonera, Kaladze, Favali
3. : Antoninni, Albertazzi, Jankulovski
4. : De Silvestri, Zambrotta
5. : Ambrosini, Pirlo, Flamini, Abate, Gattuso, + mladi (Odu, Strasser, Harmony)
6. : Di Gennaro, Seedorf, Ronaldinho
7. : Huntelaar, Pato, Boriello, Inzaghi, Zigioni

Takšna postavitev (4-3-1-2) je bila mišljena od samega začetka in pomojem bi bila najboljša. Okrepitev ki jo še potrebujemo je De Silvestri, pa morda še kakšnega za na levo stran in za pozicijo št. 5, ker tukaj imamo samo 5 igralcev, in 3 mesta, sploh če pride do kakšne poškodbe. Omenja se Fabregas.
Uporabniški avatar
korencek66
Član Kluba navijačev
 
Prispevkov: 891
Pridružen: 26. jun 2009 13:42

Re: Vaš mercato 2009/2010

OdgovorNapisal/-a Desperado dne 07. avg 2009 15:30

Na protinapade... Heh, tudi ce bi nasprotnik se spilal. Poanta je samo da bi imeli spredaj tri igralce ki bi znali nekaj naredit z zogo, ne pa stancali drek. Nekako kot igra Mourinho, ona ima tudi neko variacijo 4-3-3. Z nasimi 3 DMji sm pa povedal kako je-tehnicno nimajo za burek, ma vse to nadoknadijo z tekom in kradenjem zog. Vse kar rabis je folk komu podat spredaj in na bok... 2 hitra bocna ki znasta preigravat in spredaj vsaj 2 hitra igralca ki se vracata po zogo, Huntelaar ostane pred kazenskim. Uspeh zagotovljen...
Sploh pa, doro vem da se bo igralo 4-3-1-2, kjer bo 1ka prav Ronaldinho. Ma tle se gre za moje misljenje, oziroma kako bi jst razpolagal z nakupi. "Paloschi" je dal nalogo da napisemo kako bi mi to naredili, jst mislim da mi je kar uspelo zadet v polno brez prevelikih stroskov in rosad. Anzi, denar bi mi se ostajal...
Me pa zanima ce bi se kdo podprl moj plan, oziroma predlagal kaksno majhno spremembo.
Uporabniški avatar
Desperado
Častni član foruma
 
Prispevkov: 1191
Pridružen: 24. jun 2009 19:07
Kraj: O-bala

Re: Vaš mercato 2009/2010

OdgovorNapisal/-a Inzaghi dne 08. avg 2009 12:44

Jaz se bom pa šel malo utopije oz. nostalgije.:)

Ostane Kaka. Znebim se R80 za 20mio. Na računu je sedaj 38 mio, -10 za plače. Ostane 28. In ker je utopično postavim Flaminija na desni bok. Zaradi tega lahko prodam enega od Janku ali Zabmro. Zdej o ceni ne bi ker ne vem. Recmo da se dobi 7 do 8 mio. 8 mio je tudi naložba v mladce. Torej končni znesek ostane 28.
Pripelje se napadalca pa naj bo to Huntelaar. Ostane 13. Za ta dnar bi probu dobit ene od centralnih branilcev Napolija Santacroce ali Paolo Cannavaro.

Še postava:


Abbiati

Flamini/Antonini T. Silva Nesta/Santacroce Zambrotta

Gattuso Prilo/Seedorf Amborsini

Kaka

Pato Borriello/Inzaghi
Inzaghi
Milanov mladinec
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 04. jul 2009 13:02

Re: Vaš mercato 2009/2010

OdgovorNapisal/-a korencek66 dne 08. avg 2009 13:12

Inzaghi je napisal/-a: Abbiati

Flamini/Antonini T. Silva Nesta/Santacroce Zambrotta

Gattuso Prilo/Seedorf Amborsini

Kaka

Pato Borriello/Inzaghi


1. Flamini NOČE igrati na desnem boku in mu dam tudi prav. Kdo bo igral na desnem boku če se poškoduje Antoninni? Oddo???????
2. Na levem boku smo šibki, ti pa bi tam še naprej poizkušal z ambroto? in če se Zambrotta poškoduje in je 1/4 finala Lige Prvakov? Albertazzi???
3. Rabiš vsaj še 1 napadalca.
4. Thiaga Silvo je treba odplačat - cena 15. mio €
5. Če ne prodaš Kakaja moraš prodat Pirla + Ronaldinha + ? da dobiš 60 mio € za pokritje minusa, pa še znižat je potrebno plače.
6. Ti bi še dodatno zapravljal denar na poziciji centralnega branilca? Mislim da je bolje od Santacroceja Onyewu, glede tega da smo ga dobili zastonj in je tako ali tako za na klop.
7. Za plače rabiš več kot 60 mio, sploh če ostane Kaka (kakih 10 mio - že Kaka pokasira več leto, če dodaš davke, pa več kot 2x več zapravimo za Kakaja v tem primeru)
--------------------
To da je Kaka odšel ni take panike, bolj škoda je da smo izgubili Gourcuffa, če bi njega pripeljali bi lahko prodali Pirla za 20 mio € in s tem profitirali še 5 mio €.
Naše vodstvo bo naredilo dober mercat (bočen branilec še manjka, pa morda še kakšen vezni igralec), sam morda so začeli z mercatom prepozno.
Uporabniški avatar
korencek66
Član Kluba navijačev
 
Prispevkov: 891
Pridružen: 26. jun 2009 13:42

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prestopi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron